عنوان انگلیسی مقاله: Teleworking: the Inclusive Revolution of electronic
عنوان فارسی مقاله: دوركاری ،انقلاب فراگير كار الكترونيكي.
دسته: مدیریت
فرمت فایل ترجمه شده: WORD (قابل ویرایش)
تعداد صفحات فایل ترجمه شده: 12
ترجمه ی سلیس و روان مقاله آماده ی خرید می باشد.
_______________________________________
چکیده ترجمه:
گرايش به‌ايجاد و توسعه نظام‌هاي يکپارچه رايانه‌اي که با پيشرفت‌هاي فنّاوري اطلاعات‌ بوجود آمده زيربناي اصلي تغييرات ساختارهاي سازماني در طول دهه های اخیر مي باشد. تغییرات ساختاری نیز منجر به تغییر روش سازماندهی کار حول پردازش اطلاعات و شکل گیری پدیده ای تحت عنوان سازمان مجازي وانجام كار از راه دوردر سازمانها شده است. فرايند پردازش اطلاعات نيز با ريزپردازنده‌هاي رايانه‌اي صورت مي‌گيرد که مي‌توان آن را به مثابه مرکز عملياتي دانست که توانايي گردآوري، تجزيه و تحليل، بازيابي و انتقال اطلاعات دريافتي از هر مکان را دارد. در اين مقاله موضوع دوركاري مورد بررسي قرار مي گيرد. دوركاري و دوركار تعريف مي شوند و مزايا، موانع، شرايط و نيازمندي هاي آن شرح داده مي شوند.
كليدواژه : دوركاري ؛ دوركار ؛ كار از راه دور ؛ مشاغل دوركاري.
مقدمه:
توسعه و گسترش فناوری اطلاعات و ارتباطات اعم از رایانه، شبكه هاي ارتباطي، نرم افزارها و سخت افزارهاي ارتباطي و اداري و تخصصي و... موجب تحولات عظیمی در حوزه های مختلف اقتصادی و اجتماعی شده است. حال که فناوری اطلاعات و سرعت تغییرات آهنگ شتابانی دارد؛ پس باید برای همگام شدن با شتاب و تغییر، برنامه ریزی کرد. به علت هم گرایی پردازش اطلاعات، ارتباطات راه دور و رسانه های جدید؛  فناوری و برنامه های کاربردی آن، اینک جامعه اطلاعاتی درحال ظهور است.
تحولاتی که فناوری اطلاعات و ارتباطات، درنهادها، سازمان ها و موسسات مختلف ایجاد کرده است، مستقیما بر کار و زندگی شخصی و اجتماعی کارکنان و مردم(جامعه) تاثیر گذاشته است. یکی از این تاثیرات، پیدایش یک الگوهای روش انجام کار مبتنی بر رایانه، به نام دورکاری است. دورکاری ازجمله پیامدهای تحولات وتغییرات عصر اطلاعات بر سازمان ها است.